Anor för namnen SABELFELT till SVENSDOTTER

Namnlista

Inget efternamn, <, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, [S], T, U, V, W, X, Y, Z, >

[SABELFELT-SVENSDOTTER], SVENSDOTTER-SÖRENSEN


Namnen

Född

Död

SABELFELT
  Fredrik (Överstelöjtnanten) född 1680 dog 1738
  Helena född 12 Jul 1721, Solikamsk, Sibirien dog 19 Jun 1775, Stumperyd, Norra Solberga, Nässjö kommun, Jönköpings län
SAHLSTEN
  Christian (Överdirektör)
  Christina född 1754 dog 1810
SALAMA
  Ritva Inkeri född 9 Jan 1954
SALOMONSSON BORK
  Peter född 1791, Säfsnäs, Ludvika kn, Dalarnas län dog Säfsnäs, Ludvika kommun, Kpparbergs län
SAMUELSDOTTER
  Annika
  Helena Charlotta född 10 Maj 1808, Ulrika, Linköpings kommun, Östergötlands län dog 15 Jun 1874
  Stina född 23 Jun 1802 dog 2 Sep 1866
SAMUELSDOTTER NORINIA
  Brita född Ung 1669 beg. 7 Jun 1732
SAMUELSEN
  Mikkel Strack född 21 Nov 1994
SAMUELSSON
  Carl
SANDELL
  Anette Lena Birgitta född 25 Okt 1973, Dalsjöfors, Toarps församling, Borås kommun, Älsvsborgs län
  Gunnar Axel Harald (Bagare) född 19 Aug 1906, Haga, Göteborgs kn, Göteborgs och Bohus län dog 4 Feb 1980, Dalsjöfors, Toarps församling, Borås kommun, Älsvsborgs län
  Lennart, Åke, Harald född 26 Jul 1941, Gustaf Adolf Jönköpings kommun, Jönköpings län dog 14 Jul 1985
  Thomas Per-Axel född 8 Apr 1977, Dalsjöfors, Toarps församling, Borås kommun, Älsvsborgs län
SANDSTRÖM
  Vera Maria född 23 Apr 1898, Gävle, Gävle kn, Gävle län dog 11 Aug 1986, Lidingö, Lidingö kommun, Stockholms län
SARVE
  Björn
  Lars född 1540, Haborshyttam, Fernebo
SAUR
  Lisbeth Werone född 24 Feb 1954, Kallinge, Ronneby kommun, Blekinge län
SCHAEIJ
  Peter född 22 Sep 1613 dog 7 Maj 1673
SCHENK ZU SCHWEINSBERG
  Anna
  Gertrud dog 1480
  Henne
SCHEYER ZU WOHRA
  Lisa
SCHILL
  Axel Ivar född 20 Apr 1895, Västermo, Eskilstuna kommun, Södermanlands län dog 30 Mar 1969, Västermo, Eskilstuna kommun, Södermanlands län
SCHOÉN
  Gerda född 1861, Botkyrka, Botkyrka kn, Stockholms län
SCHRÖDER
SCHULTZE
  José Erik Guy född 29 Mar 1914, Argentina dog 11 Feb 1981, Göteborg, Göteborgs kommun, Göteborgs och Bohus län
SCHUSTER
  Emma född 1912 dog 2000, Weilmünster, Germany
  Frieda Pauline Luise
SCHÖFFER
  Joh. Georg
SEGOLSSON
  Nils född 1620
SEIR (SEGRAREN)
  Valdemar II (Konung av Danmark) född 28 Jun 1170 dog 28 Mar 1241, Vordingborg
SEJDELIA
  Brita född 8 Mar 1746, Karlstad, Karlstads kommun, Värmlands län dog 13 Okt 1796, Kila sn, Säffle kommun, Värmlands län
SEJDELIUS
  Elof (Prosten och kyrkoherden i Kila) född 10 Aug 1713, Abbortan, Segerstad, Karlstads kommun, Värmlands län dog 17 Jan 1788, Kila sn, Säffle kommun, Värmlands län
SHOU
  Tor Gustaf Emil född 7 Nov 1922, Botkyrka, Botkyrka kn, Stockholms län dog 16 Maj 1989
SIGFRIDSSON
  Göran född 1640, Grangärde, Ludvika kommun, Kopparbergs län dog 1720, Grangärde, Ludvika kommun, Kopparbergs län
SIGGESDOTTER
  Märit född 1670, Apelås, Gösslunda, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 25 Nov 1739, Djurgården, Synnerby Södra, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborga län
SIGGESSON
  Gabriel född Ung 1717 dog Ung 1788
  Ulf
SIGGESSON TILL BYSTAD, ÅGÅRD OCH SKOFTEBY
  Lars (Marsken) dog 1554
SIGNE JUDIT SERAFIA
  Johansson född 13 Mar 1899, Alingsås Landsförs, Alingsås kommun, Älvsborgslän dog 28 Aug 1981, Alingsås, Alingsås kommun, Älvsborgs län,
SIGURDSDATTER.
  Katarina född 1270
SIK SVERKERSSON
  Sune född Efter 1145 dog Vreta klosterkyrka, Linköpings kommun, Östergötlands län
SILFVERSKIÖLD
  Abela Juliana född 1 Jan 1690 dog 14 Nov 1728, <Bosjökloster kyrka, Höörs kommun, Malmöhus län>
SILLEN
  Hilmer Fredrik född 1863, Visby, Visby kommun, Gotlands län dog 1918
SIMONSDOTTER
  Anna
  Karin född 1655 dog 5 Maj 1728, Småsjömarken, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län
SIMONSSON
  Bertil (Bergs- och Nämndemannen) född 1590 dog 1649, Käxtjärn, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län
  Erik född 1610, Saxhyttan, Grythyttan, Hällefors kommun, Örebro län dog Sången, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län
  Karl Valdemar född 27 Maj 1900, Ludvika, Ludvika kommun, Kopparbergs län dog 8 Mar 1972, Virserum, Hultfreds kommun, Kalmar län
  Nils född 24 Mar 1730, Torp, Kräcklinge, Lekebergs kommun, Örebro län dog 4 Apr 1806
SIXTENSSON (SPARRE AV TOFTA)
  Abjörn (Riddaren och riksrådet) dog 1310
SJUDIN
  Vera Ingeborg född 28 Aug 1905
SJÖBOHM
  Andreas (Kyrkoherden i Hörröd) född 1699, V. Ljungby, Trolle Ljungby, Kristianstads kommun, Kristianstads län dog 1770
  Bengt (Bildhuggaren vid kronovarvet i Karlskrona) född 1721 dog 1781
SJÖBOM
  Anna Maria född 17 Maj 1766 dog 14 Feb 1819, Karlskrona, Karlskrona kommun, , Blekinge län
  Christian (Kompaniskrivaren i Carlskrona,) född 1723 dog 1793
  David (Handelsmannen i Simrishamn) född 1692 dog 8 Apr 1770, Simrishamn, Simrishamns komun, Kristianstads län
SJÖSTED
  Anna Viola född 10 Aug 1906, Åhus, Kristianstads kommun, Kristianstads län dog 19 Feb 1983, Knislinge, Östra Göinge kommun, Kristianstads län
  Folke Gottfrid Wilhelm född 10 Okt 1897, Åhus, Kristianstads kommun, Kristianstads län dog 14 Okt 1954, Hjärsås, Östra Göinge kommun, Kristianstads län.
  Gunn Inga född 10 Okt 1930, Malmö S:t Petri, Malmö, Malmö kommun, Malmöhus län
  Sanda Wilhelmina Elisabeth född 12 Aug 1899, Åhus, Kristianstads kommun, Kristianstads län dog 28 Mar 1974, Östra Broby, Östra Göinge kommun, Kristianstad län
  Thure Sigvard (Spårvagnskonduktören) född 28 Aug 1903, Åhus, Kristianstads kommun, Kristianstads län dog 2 Maj 1956, Sankt Pauli, Malmö kommun, Malmöhus län
SKARBRANDT
  Daniel
  Göran Arne född 21 Jan 1953, Engelbrekt, Stockholms stad, Stockholms län
  Jonas
  Kerstin
  Marie Louise Victoria född 5 Aug 1979, Högalids församling, Stockholms stad, Stockholms län
  Tage John Per född 23 Sep 1918, Kungsholmen, Stockholm, Stockholms län dog 1 Apr 2003
  Therese född 5 Nov 1987
  Thomas Henrik född 22 Feb 1978, Högalids församling, Stockholms stad, Stockholms län
  Thomas Tage född 23 Aug 1947, Engelbrekt, Stockholms stad, Stockholms län
SKEPPSSTEDT
SKOG
  Anna Lovisa född 15 Mar 1894, Botkyrka, Botkyrka kn, Stockholms län dog 1 Dec 1978, Tyresö, Stockholms kommun, Stockholms län
  Ann-Charlott född 23 Nov 1942, Matteus församlig, Stockholms stad
  Axel Emanuel född 17 Jul 1907
  Bror Erik född 3 Jun 1899
  Emma Louisa född 7 Apr 1982, Sundbyberg, Sundbybergs kommun, Stockholms län
  Erik Gustav född 10 Mar 1988, Sundbyberg, Sundbybergs kommun, Stockholms län
  Ester Maria född 1890, Botkyrka, Botkyrka kn, Stockholms län
  Ester Matilda född 2 Dec 1895, Älvkarleby, Älvkarleby kn, Uppsala län, Uppland dog 6 Jun 1966, Älvkarleby, Älvkarleby kn, Uppsala län, Uppland
  Herman Ivar född 1898, Botkyrka, Botkyrka kn, Stockholms län
  Ida Margareta född 6 Nov 1903, Älvkarleby, Älvkarleby kn, Uppsala län, Uppland dog 16 Jun 1985, Älvkarleby, Älvkarleby kn, Uppsala län, Uppland
  Jennie Elisabeth född 29 Okt 1974, Sundbyberg, Sundbybergs kommun, Stockholms län
  Johanna Kristina född 4 Jun 1978, Sundbyberg, Sundbybergs kommun, Stockholms län
  John Julius född 1892, Botkyrka, Botkyrka kn, Stockholms län
  Karl August född 14 Aug 1887, Södertälje, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län dog 25 Sep 1965, Södertälje, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län
  Lars född 1871 dog 10 Okt 1941
  Oskar född 15 Okt 1885, Södertälje stadsförsamling, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län dog 12 Jun 1967, Rönninge, Salem, Stockholms län
  Per Gustaf född 15 Jan 1915, Matteus församlig, Stockholms stad dog 1 Mar 1979, Älvkarleby, Älvkarleby kn, Uppsala län
  Staffan Pär Olof född 5 Jul 1947, Högalid församling, Stockholm; Stockholms län
SKOG PETTERSSON
  Johan (Rättaren) född 1857, Värmskog, Grums kommun, Värmlands län
SKOGLAR .
  Toste
SKOGQVIST
  Edit Charlotta född 12 Okt 1903, Amerika
  Kerstin Viola född 27 Feb 1939, Kristinehamn, Värmlands län, Värmland
  Lydia Eugenia född 5 Jun 1900, Amerika
  Olof (Brädgårdsarbetare) född 16 Sep 1860, Sunne, Sunne kommun, Värmlands län
  Olof Stilmen född 4 Mar 1911, Sunne, Sunne kommun, Värmlands län dog 13 Jun 1990, Sunne Sjukhus, Sunne, Sunne kommun, Värmlands län
SKOTTE
  Adam född 1642 dog 1726
  Adam född 11 Okt 1683, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län dog 24 Sep 1767, Silvergruvan, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län
  Anders dog Ung 1570
  Hans född 1595
  Katarina född 5 Jun 1721, Silvergruvan, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län dog 17 Feb 1774, Silvergruvan, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län
SKRÖDER
  Carolina född 22 Nov 1847, Pantzartorp, Hellefors, Hällefors kommun, Örbro län dog 17 Dec 1913
  Maria Stina född 5 Feb 1844, Gåsborn, Filipsstads kn, Värmlands län
SKULESDOTTER
  Margarethe (Drottningen av Norge) född 1209 dog 1270
SKÖLD
  Albert Hilding (Stenarbetaren) född 6 Jun 1894, Askum, Sotenäs kn, Göteborgs och Bohus län dog 3 Sep 1988, Kungshamn, Sotenäs kommun, Göteborgs och Bohus län
  Ebbe född 19 Aug 1928, Askum, Sotenäs kn, Göteborgs och Bohus län
  Sune Karl Johan född 25 Dec 1922, Askum, Sotenäs kn, Göteborgs och Bohus län
SMITH
  Ezekiel Right
  Ruby Jennie född 26 Sep 1891, Almonte, Ontario, Canada dog 1 Dec 1964, Superior, Wisconsin, USA
SOHM
  Chatarina
SONESSON
  Lars född 1613, Nordmarkshyttan, Nordmark, Filipsstads kn, Värmlands län dog Dec 1687, Tomsjön, Gåsborn, Filipsstads kn, Värmlands län
SOOP
  Anna född 1651 dog 1720
  Erik född 1613 dog Nov 1674, Hammar, Akersunds kommun, Örebro län
  Mattias född 7 Sep 1585 dog 1 Jun 1653
SOOP HANSSON
  Åke (Häradshövdingen) född 1 Jun 1584 dog Ung 1650, <Lidköpings kyrka, Lidköping, Lidköpings kommun, Skaraborgs län>
SORGE
  Anna Lucretia
  Anna Lucretia född 1639
SPALDING
  John (Johan) (Hans) född 1600, Skottland dog 5 Dec 1667, Göteborg, Göteborgs kommun, Göteborgs och Bohus län
SPARRE (TRE ROSOR)
SPARRE AF ROSSVIK
  Bengt Göransson född 1570 dog 26 Mar 1632, Husby Rekarne, Eskilstuna kommun, Södermanlands län
  Christina Maria född 1 Okt 1655 dog Efter 1691
  Johan född Okt 1616, Rossvik dog 1 Maj 1655, <Gladhammars kyrka, Västerviks kommun, Kalmar län>
SPARRE AV TOFTA
  Sixten
SPERLING
  Anna Margaretha född 3 Okt 1635, Ryssland dog 29 Jul 1699, Trehörna, Östergötlands län
  Casper Otto född 1596, Tyskland
SPIES
  Anna Elisabeth
SPRINCHORN
  Sara Elisabeth född 1754 dog 1795
SPRÅLL
SPRÄTT
  Malin född 1560, Karlstad, Karlstads kommun, Värmlands län dog 1619, Karlstad, Karlstads kommun, Värmlands län
STADIUS
  Ebba Fredrika (Folkskolelärarinnan) född 22 Dec 1861, Hedvig Eleonora församling, Stockholms stad, Stockholms län
  Olga Eufrosyne född 1858, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län
STAËL VON HOLSTEIN
  Barbara Gustaviana född 14 Okt 1668 dog 1739
STAFFANSSON MÅNESTJERNE.
  Engelbrekt (Norske riksrådet)
STAGNELIUS
  Anna Elisabeth född 1741, Åsbo, Boxholms kommun, Östergötlands län dog 7 Dec 1817, Mörbylånga, Mörbylånga kommun, Kalmar län
STAHRE
  Anna Christina
STAKE
  Emerentia född 20 Sep 1626 dog 18 Jan 1676, <Gladhammars kyrka, Västerviks kommun, Kalmar län>
STANELL
  Johan
STEEN
  Annika Katarina född 19 Okt 1966, Täby, Stockholms kommun, Stockholms län
STEEN JOHANSDOTTER
  Hedda Sigrid född 15 Apr 1995
STEEN ROBERTSSON
  Sigge född 21 Sep 2001
STEIJEEN
  Gösta Henrik född 1907, Jönköping, Jönköpings kommun, Jönköpings län
STENSSON (BIELKE)
  Ture (Riddaren och riksrådet) dog 1425, <Vadstena, Vadstena kommun, Östergötlands län>
STENSSON NATT OCH DAG
  Bo (Riddaren, riksrådet och häradshövdingen) född Ung 1391 dog 1469-1477
STENSTRAND
  Brita Karolina Elisabet född 26 Mar 1921, Herrljunga, Herrljunga kn, Älvsborgs län dog 19 Dec 1989, Kairo Egypten
  Carl Gustaf (Postmästaren) född 1870, Almundsryd, Tingsryds kommun, Kronobergs län dog 6 Sep 1946
  Karl-Erik Stenstrand
STENSTRÖM
  Sten Valfrid född 5 Jan 1898, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län dog 4 Feb 1980, Hällefors, Hällefors kommun, Örebro län
STIERNA
STIERNSPETZ
  Anna Sofia född 3 Okt 1842, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 5 Aug 1932, Mariahemmet, Ersta Diakoni, Stockholm
  Astrid Maria född 20 Apr 1878, Eksjö, Eksjö kn, Jönköpings län
  Augusta Amanda född 1 Maj 1849, Norra Sandsjö, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 29 Sep 1937, Tranås, Säby Tranås kommun, Jönköpings län
  Carl Gustaf (Kaptenen vid Jönköpings reg.) född 9 Aug 1716, Hamnaryd, Norra Solberga socken, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 3 Maj 1774, Hamnaryd, Norra Solberga socken, Nässjö kommun, Jönköpings län
  Carl Henrik född 12 Sep 1925, NewYork, USA
  Carl Sigurd född 19 Maj 1832 dog 27 Aug 1843
  Christine Maria född 11 Apr 1845, Solberga, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 6 Feb 1903, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län
  Constans Edvard född 16 Maj 1836 dog 26 Jan 1891, Vadstena, Vadstena kommun, Östergötlands län
  Ellen Hedvig Christina född 1871, Jönköping, Jönköpings kommun, Jönköpings län
  Eva Gunhild född 11 Okt 1917
  Eva Maria född 1900, Hedvig Eleonora församling, Stockholms stad, Stockholms län
  Fredrik Adolf (Kaptenen) född 21 Sep 1765, Hattsjöhult, N Sandsjö, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 10 Aug 1827, <Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län>
  Gustaf Alf född 10 Nov 1885, Eksjö, Eksjö kn, Jönköpings län
  Gustaf Arvid (Auditören) född 13 Okt 1798, Gullarp N, Solberga socken, Nässjö kn, Jönköpings län dog 30 Nov 1866, Hamnaryd, Norra Solberga socken, Nässjö kommun, Jönköpings län
  Gustav Erik född 20 Okt 1889, Svea Trängkår, Stockholm dog 25 Mar 1966, Danderyd, Stockholms kommun, Stockholms län
  Hans Gustaf Henrik, född 31 Maj 1921, Argentina dog 1924, NewYork, USA
  Hedvig född 7 Apr 1796, Gullarp N, Solberga socken, Nässjö kn, Jönköpings län dog 10 Apr 1796, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län
  Hedvig Catharina Elfrida född 20 Maj 1827 dog 21 Feb 1923, Motala, Motala kommun, Östergötlands län
  Hedvig Charlotta född 9 Nov 1838, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län
  Hedvig Gustava Charlotte född 13 Apr 1840, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län
  Henrik Albin (Kaptenen) född 25 Dec 1850, Hamnaryd, Norra Solberga socken, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 3 Okt 1920, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län
  Henrik Arvid född 1891, Svea Trängkår, Stockholm
  Herman Vallentin (Baningenjör) född 2 Feb 1847, Hamnaryd, Norra Solberga socken, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 27 Jun 1917, Eksjö, Eksjö kn, Jönköpings län
  Johan Gustaf (Notarien) född 21 Sep 1848, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 12 Mar 1894, Jönköping, Jönköpings kommun, Jönköpings län
  Naima Emilia Gustafva född 1876, Jönköpings Östra, Jönköping, Jönköpings län
  Per Arvid Henrik född 21 Jun 1834 dog 22 Dec 1918, Södertälje, Stockholm, Stockholms kommun, Stockholms län
  Selma Augusta född 24 Dec 1845, Elmeshult, Solberga sn
  Tekla Helena född 1842, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 4 Apr 1861
  Thyra Julia Jacquette född 1873, Jönköpings Östra, Jönköping, Jönköpings län
  Ulla Margareta född 10 Dec 1918, Helsingör, Danmark
  Utha Herminla född 2 Nov 1828, Gullarp Flisby sn, Nässjö kommun, Jönköpings län dog 22 Dec 1905, Tranås, Tranås kommun, Jönköpings län
  Yngve (Kaptenen vid Smålands arméartellerireg.) född 27 Apr 1887, Eksjö, Eksjö kn, Jönköpings län dog 4 Apr 1945
STIGSDOTTER HVIDE
  Kristina född Mellan 1134 och 1147 dog Ung 1167
STINA HELENA
  Johansson född 20 Apr 1916, Gudmundrå, Kramfors kommun, Västernorrlands län, dog 19 Aug 2002, Lindesbergs kyrka, Lindesberg, Lindesbergs kommun, Örebro län
STIÄRNA (JONSDOTTER)
  Kristina
STOCKHUS
  Anna Margaretha född 1754 dog 18 Jun 1804, St Johannes Norrköping, Norrköpings kommun, Östergötlands län
STORE
  Anna född 1652, Kulltorps sn, Gnosjö kn, Jönköpings län
  Sven
STRACK
  Briand född 23 Aug 1948 dog 10 Sep 1997
  Louise född 18 Apr 1976
  Pia Elisabeth född 16 Apr 1951
  Rasmus född 7 Maj 1974
  Svend Robert Walter född 14 Sep 1920 dog 1982
STRÖMBERG
  Ingrid Stina född 1733, Våthult, Stora Lundby, Lerum dog 6 Okt 1771
  Solbritt född 26 Aug 1935
  Zackarias (Kommunister i Bergum) född 1700, Göteborg, Göteborgs kommun, Göteborgs och Bohus län dog 17 Apr 1765, Bergum, Stora Lundby, Lerums kommun, Älvsborgs län
STURE (GUSTAVSDOTTER)
  Birgitta född Ung 1440 dog 1472, Rydboholm, Österåker Östra Ryd, Österåkers kommun, Stockholms län
SUNDGREN
  Per född 19 Nov 1857, Sunne, Sunne kommun, Värmlands län dog 27 Dec 1928
SUNDLIN
SUNDMAN
  Klas
SUNDSTEDT
  Carl Filip Wilhelm (Underofficeren) född 1856, Norrköping, Norrköpings kommun, Östergötlands län
SUNDSTRÖM
  Anna (Pigan) född 12 Sep 1796
SUNESDOTTER
  Ingrid Ylva född Ung 1175, Vreta Kloster, Linköpings kommun, Östergötlands län dog 1251
SUNNERGREN
  Maja Sofia född 21 Jun 1821, Sunnersberg, Skaraborgs län dog 1880, Nybygget, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
SUNNERKRANTZ
  Anna Maria född 1733 dog 1806
  Catharina
SVAHN
  Allan född 7 Jul 1918, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland). dog 5 Feb 1996, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland).
  Anna Caisa född 5 Mar 1847, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 1919, Torp, Ekebo Rote, Otterstad, Lidköpings kommun, Östergötlands län
  Dick Allan född 23 Jun 1941, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland).
  Edit Doris född 18 Sep 1894, Silbodal, Årjängs kommun, Värmlands län dog 1917
  Edit Margit född 3 Jun 1922, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland).
  Ellen Regina född 1896, Silbodal, Årjängs kommun, Värmlands län dog 28 Dec 1977
  Emma Kristina född 25 Dec 1852, Källeberg, Skattegården, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 1924, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Gunnar född 1924, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland). dog 1982
  Ingrid född 11 Dec 1916, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland). dog 30 Sep 2005, Arvika östra, Arvika kommun , Värmlands län
  Lovisa Charlotta född 8 Jul 1855, Källeberg, Skattegården, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Maja Greta född 1 Nov 1844, Stora Torpargärdet, Läckö, Otterstad, Skaraborgs län
  Mathilda född 24 Mar 1863, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Rut Anna född 15 Dec 1892, Silbodal, Årjängs kommun, Värmlands län dog 1 Jul 1987, Silbodal, Årjängs kommun, Värmlands län
  Signe Viktoria född 9 Sep 1889, Silbodal, Årjängs kommun, Värmlands län dog 1960
SWAHN
  Lennart född 23 Jan 1975, Karlstad, Karlstads kommun, Värmlands län
  Marja född 24 Jan 1972, Karlstad, Karlstads kommun, Värmlands län
  Thomas född 30 Jun 1961, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland).
SVAN
  Anders Gustav född 18 Sep 1746, Kronogården, Sunnerby Rote, Otterstad; Lidköping, Skaraborgs län dog 25 Mar 1783, Drefviken, Traneberg, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Anna född Kalmar Slott, Kalmar, Kalmar kommun , Kalmar län dog Stora Lundby Församling, Lerums kommun, Älvsborgs län
  Anna Caisa född 20 Aug 1787, Lilla Torpargärdet, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 7 Jul 1874, Tegelbruket, Otterstad, Skaraborgs län
  Frits Albert född 6 Mar 1891, Silbodal, Årjängs kommun, Värmlands län dog 19 Maj 1936, Dottevik, Arvika stadsförs (Värmlands län, Värmland).
  Karl Johan född 24 Okt 1857, Källeberg, Skattegården, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 1900
  Lars född 15 Aug 1753, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Mårten (Riddaren)
  Olof född 28 Sep 1756, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
SVAN MAGNUSDOTTER
  Maja född 18 Sep 1818, Stora Torpargärdet, Läckö, Otterstad, Skaraborgs län dog 28 Okt 1882, Trelle, Otterstad, Liköpings kommun, Skaraborgs län
SVAN MAGNUSSON
  Claes född 29 Sep 1822, Stora Torpargärdet, Läckö, Otterstad, Skaraborgs län
  Johannes född 21 Apr 1816, Sanden, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 15 Mar 1865, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
SVEN LARSSON
   (Torparen) dog 5 Nov 1797, Alingsås Landsförsamling på Skaftaretorp, Alingsås kommun, Älvsborgs län,
SVENDOTTER
  Lena född 1760, Flisby sn, Nässjö kommu, Jönköpings län
SVENSDOTTER
  Anna född 1787, Höreda, Eksjö församling i Linköpings stift, Eksjö kommun, Jönköpings län
  Anna Charlotta född 1862
  Brita född 1644, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län dog 1747, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Brita (Börta)
  Elin född 19 Sep 1780, Alingsås Landsförsamling på Skafftaretorp, Alingsås kommun, Älvsborgs län, dog 18 Apr 1839, Alingsås Landsförsamling på Maryd Mellangården, Alingsås kommun, Älvsborgs län,
  Ella född 23 Dec 1662, Backa, Otterstad, Lidköpings kn, Västergötlands län dog 3 Jul 1698, Skog, Otterstads Rote, Lidköpings kommun, Skaraborgs län
  Greta född 10 Apr 1812, Eke, Skattegårds Rote, Otterstad, Lidköpings kn, Skaraborgs län dog 10 Apr 1882, Eke, Skattegårds Rote, Otterstad, Lidköpings kn, Skaraborgs län
  H. Nilla? Charlotta född 8 Maj 1840, Naäversjo, Ryssby, Kalmar kommun. Kalmar län dog 31 Maj 1888, Skrika, Fliseryd, Mönstreås kommun, Kalmar län
  Ingeborg född 25 Feb 1787 dog 6 Apr 1788
  Ingrid född 9 Dec 1747, Rosskroken, Odensvik, Sunnerby, Otterstad, Lidköpings kommun, Skaraborgs län

Copyright Lars Ekdahl © 2004-

Inget efternamn, <, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, [S], T, U, V, W, X, Y, Z, >

[SABELFELT-SVENSDOTTER], SVENSDOTTER-SÖRENSEN

Hem | Innehållsförteckning | Efternamn | Namnlista

Hemsidan skapades 15 Maj 2008 med Legacy 6.0 från Millennia